Aktif ve Pasif NetworkAktif ve pasif ağlar (networks), bilişim teknolojileri ve iletişim alanında önemli terimlerdir ve her ikisi de veri iletişimi ve paylaşımı için kullanılır.
aktif-pasif-icon

Aktif ve Pasif Network

Aktif network çözümleri, veri iletiminde güçlendiriciler, anahtarlar, yönlendiriciler, sunucular ve diğer cihazlar gibi aktif bileşenleri içerir. Bu cihazlar, verileri güçlendirerek ve yönlendirerek veri iletiminin daha hızlı ve daha güvenilir hale gelmesini sağlar. Aktif network çözümleri ayrıca ağ performansını izleyen ve yöneten yazılımlar içerir.

Pasif network çözümleri, veri iletiminde daha az bileşen kullanır ve genellikle veri kablolama ve bağlantılarından oluşur. Pasif network çözümleri arasında Ethernet kablolama ve pasif optik bileşenler yer alır. Bu bileşenler veri iletiminde aktif rol oynamaz ve sadece sinyalleri iletir.

Yapısal Kablolama Sistemleri kritik iş uygulamalarının üzerinde çalıştığı network sisteminin en uzun süre kullanılan parçasıdır. Network sistemlerinin kablolama alt yapısı kadar uzun kullanılan başka hiç bir elemanı yoktur. Bu denli önemli olan kablolama alt yapısı kurumların toplam network yatırımları %2’sini oluştururken, karşılaştığımız network problemlerinin %80’inin temelinde hatalı tasarlanmış ve uygulanmış kablolama sistemleri tespit edilmiştir.

Network kurulumlarınız da sizlere destek olabilmek için buradayız!

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez kullanıyoruz.