Firewall ve Hotspotİşletmenizi güvenlik duvarı ile yerel ağlar üzerindeki kaynakları diğer ağlar üzerinden gelecek saldırılara karşı korunmasını sağlayabilir, iç ve dış ağlar arası ağ trafiğini tanımlanan kurallara göre gözlemleyip denetleyebiliriz.

Firewall Çözümleri

 

Firewall, bir ağın güvenliğini sağlamak için kullanılan temel bir güvenlik cihazıdır. Firewall, bilgisayar ağından gelen veya ağa giden verileri denetler ve izler, bu sayede kötü niyetli veya istenmeyen trafiği engeller ve ağ güvenliğini artırır.

Hotspot Çözümleri

 

İster kurumunuzda ister belirlediğiniz kendi lokasyonunuzda, dışarıdan gelen ziyaretçilerinizin faydalanması için hiç internal hattınıza sokmayarak / tamamen yasal zorunlulukları da sağlayan kablosuz internet paylaşımını sunabilirsiniz. Hotspot çözümü ile, ziyaretçi T.C kimlik numarası ve Doğum yılı ile sisteme giriş yapabilir. Bu çözüm özellikle eğitim kurumları, dershaneler, hastane, sağlık merkezleri, oteller, tatil köyleri, şirketler, cafe restoranlar, ulaşım şirketleri, yolcu otobüsleri, deniz ulaşım araçları, raylı ulaşım sistemleri gibi alanlarda kullanılmaktadır.

5651 Loglama Çözümleri

 

Kanun içeriğini özetle açıklarsak; internetin toplu olarak kullanıldığı internet cafe, kafeterya, çay bahçesi vb. mekanlar, oteller, hastaneler ile birlikte 3 kişiden fazla personel barındıran işletmelerin, kullanıcıların internet çıkış loglarını kayıt altına almalarını zorunlu kılan bir kanundur. Yani her bir kullanıcının internette hangi sitelere, hangi tarih ve saatte, ne kadar sürede kaldığının vs. bilgilerin anlık olarak kayıt edilmesi demektir.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerez kullanıyoruz.